O Firmie

Firma SPEC-BUD Przedsiębiorstwo Renowacji i Konserwacji Budowli działa na lubelskim rynku nieprzerwanie od 1991 roku. Przedsiębiorstwo – założone przez Grzegorza Zubilewicza jako firma rodzinna – z czasem zyskało współwłaściciela w postaci Piotra Kimaka, który obecnie jest jej właścicielem.

 

Specjalizacją naszej firmy, od początku jej działalności, jest świadczenie profesjonalnych usług renowacyjnych oraz zabezpieczanie budynków i obiektów budowlanych przed wilgocią i jej skutkami. Prowadząc kompleksowe i specjalistyczne prace, niejednokrotnie wykraczamy poza ramy działalności typowej firmy ogólnobudowlanej.

 

W 2014 roku otrzymaliśmy dotację unijną w ramach projektu „Zwiększenie konkurencyjności firmy poprzez zakup specjalistycznych maszyn i wprowadzenie nowych usług”
nr 12.12-WND-RPLU.01.03.00-06-187/13.

 

Profil podejmowanych przez nas prac rozwinął się w następujących wiodących kierunkach:

 

  • realizacja napraw, reprofilacja i zabezpieczenia antykorozyjne konstrukcji budowlanych betonowych, żelbetowych i murowanych; wzmacnianie i scalanie pękniętych elementów metodami iniekcji i klejenia taśm węglanowych (typu CarboDur, MC-DUR), uszczelnienia i naprawy zbiorników i budowli hydrotechnicznych, w tym obiektów oczyszczalni ścieków i zbiorników na wodę pitną;
  • renowacja obiektów zabytkowych i starego budownictwa; kompleksowe odwilgacanie, odgrzybianie i osuszanie budynków z wykonywaniem tynków renowacyjnych i odtworzeniem izolacji przeciwwilgociowych, w tym izolacji poziomej wykonywanej metodą iniekcji ciśnieniowej;
  • wykonywanie projektów i ekspertyz technicznych oraz orzeczeń mykologiczno-budowlanych ze szczególnym uwzględnieniem zabezpieczania budynków przed korozją biologiczną i chemiczną.

 

o fimie
o firmie 2
o firmie 3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wieloletnie doświadczenie oraz fachowa wiedza, potwierdzona dodatkowo licznymi certyfikatami, gwarantują uzyskanie optymalnych efektów ekonomicznych i technicznych w kontekście wspomnianego zakresu naszej działalności. Pragniemy również nadmienić, iż na Lubelszczyźnie jesteśmy jednym z pierwszych wykonawców stosujących technologię odwilgacania budynków wg wytycznych niemieckiej normy WTA. Realizując prace budowlane, zawsze dbamy o zachowanie ich najwyższej jakości na każdym etapie procesu budowlanego. Dodatkowo wysoką jakość świadczonych przez nas usług potwierdza fakt, iż jesteśmy licencjonowanym wykonawcą lub posiadamy specjalistyczne szkolenia takich firm jak: Sika Chemie, Mapei, Hufgard (Kerasal), Hahne, Schomburg, Deitermann, Remmers, sto, MC-Bauchemie, PCI BASF, Megachemie, Koester, Webac czy Drizoro.

 

Wysoka jakość usług, rzetelność i terminowość w realizacji inwestycji pozwoliła nam na nawiązanie stałej współpracy z licznymi kontrahentami, w tym z oddziałami takich potentatów budowlanych jak: Skanska, Strabag, Budimex, Hochtief, Mitex Eiffage, Interbud, MPWIK Lublin, Megatem Lublin, PGE Lublin, PGK Zamość, MPGK Mielec, Wodkan Poznań i wiele innych.

 

W świetle powyższego zapraszamy i Państwa do powierzenia nam swoich inwestycji i nawiązania obustronnie korzystnej współpracy.

Kerasal logo
Mapei logo
International logo
p and t logo
koster - hydroizolacje logo
Webac logo
Schomburg logo